Kontakt
Žampach 2
25401 Kamenný Přívoz,
Středočeský Kraj,
Czech Republic
tel.: 737 777 111
predskolnilyzovani@seznam.cz


 

naše heslo: u nás lyžujete za hodinku

naším cílem je pomoci každému (od 12-ti do 99-ti let), kdo zatouží samostatně a bezpečně sjíždět lyžařské svahy a začít tak s rekreačním lyžováním.

K výuce vyžíváme speciální výukový model WEX-DIRECT METHOD (přímá výuka lyžování) a speciální modely lyží.

Přímá výuka lyžování je soubor cviků, s jejíž pomocí vás naučíme během cca 3 hodin bezpečně sjíždět svah v paralelním postavení lyží. Nevyučujeme zatáčení v pluhu!

 

Chceme vás naučit lyžovat. Po skončení lekce (cca 3 hodiny) budete vědět o základech lyžování vše co potřebujete. Budete umět bezpečně sjíždět svah a i ti méně zdatní budou přesně vědět co dělat, aby se sami dostali do stavu, kdy pro ně bude lyžování příjemným zážitkem.

Používáme jednoduchý pohyb, který se nikdy a nikde neučil a ve výuce lyžování se běžně nepoužívá a přesto jeho pomocí úplně všichni na této planetě na lyžích zatáčíme. Začali jsme ve výuce používat tento nový způsob a přišlo nadšení. Nadšení instruktorů i nadšení žáků – po několika málo hodinách je úplný začátečník schopen jízdy v paralelním postavení lyží.

Již od prvních krůčků brzdíme – zastavujeme – obloukem ke svahu.

Co s vámi vlastně uděláme? Budeme zkoušet několik jednoduchých pohybů naprogramovat do vašich zvyků a návyků na místě, pak to samé zopakujeme pomalu za jízdy. Naučíme vás se po pádu zvednout, spolehlivě, pohodlně, bez jakýchkoliv problémů.

 

Naučíme vás nejprve odděleně všechny pohyby, které budete následně potřebovat pro ovládání vašich lyží. Určitě na vás budeme přísní a tvrdí – lyžování je nebezpečný sport a tak ho musíte chápat už ve výuce. Pokud hledáte pohledem, kde máte levou a kde pravou nohu – musíte to změnit.

 
 

Lyžujeme hlavou a ve výuce vás učíme především používat mozek – proto při otáčení na místě nesmíte hledat svoje nohy, ruce nebo hůlky. Naučíme vás je vnímat a ne hledat.

Tak se naučíme zvládat = naprogramovat do mozku - jednoduché pohyby - a pak vše jednoduše složíte v pomalé jízdě do oblouku.

To vše zvládnete za jednu lekci – pokud jste na průměrné fyzické a mentální úrovni.

Po první lekci výcviku zvládnete samostatný a kompletní pohyb na svahu:

obracení, chůze, vstávání
krátký a dlouhý snožný oblouk – řízení lyží driftováním
bezpečné zastavení / zpomalení jízdy obloukem ke svahu
jízdu na vleku
sjíždění modrých sjezdovek ve snožné stopě – plynulé zatáčení a řízení rychlosti

Cena: 2100,00 Kč/lekce

Cena obsahuje cca tři hodiny výuky v přibližné skladbě:

za hodinu a půl Vás naučíme bezpečně sjíždět svah

následně vše doladíme při společném pomalém lyžování

v ceně je jízdné na vlek, zapůjčení výukových lyží, drobné občerstvení

a odjíždí nový spokojený rekreační lyžař

Výuka probíhá ve skiareálech Chotouň nebo Monínec, po dohodě může být i jinde.

najdete nás na facebooku